Фудбал

Бразил испраќа позитивни сигнали за двегодишен Мундијал во фудбал

Вршителот на должноста претседател на Бразилската фудбалска федерација (ЦБФ), Едналдо Родригез, ја поддржа идејата за воведување Светско првенство на секои две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close