БалканДописници Свет

Бојко Борисов одговори на обвинувањата на Румен Радев

Според Борисов, бугарскиот министер за здравство, кој беше назначен од Румен Радев, вршел злосторство против народот. Според него, тие ги продале и донирале вакцини на Бугарија во други земји, а сега на бугарските граѓани им даваат вакцини со поминат рок

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close