0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Бојко Борисов објави дека се откажува од пратеничкото место во парламентот

Лидерот на партијата ГЕРБ, која победи на парламентарните избори во Бугарија, Бојко Борисов, официјално објави дека нема да биде пратеник, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close