0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Бочварски тврди дека за случајот „Беса турс“ нема пропусти во Министерството за транспорт

Разговарав со обвинителот Јовевски и побарав веднаш да се преземе целата документација од Министерсрвото и случајот да се истражи. Сакам да упатам апел до сите институции да продолжат со постапките. Остануваме овде да помогнеме во истрагата и поскоро да се октрие кој го прекршил законот. Кој и да го прекршпил законот, мора да сноси одговорнсот. До овој момент, нема ниту едно прекршување во Министерството за транспорт и врски, повтори Бочварски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close