0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Бочварски: Стоиме на располагање на истрагата за несреќата

Веќе ги дадовме сите документи во обвинителството кои ги има нашата база на податоци, а се однесуваат за ова правно лице. Стоиме на располагање на истрагата и не би сакал Министерството  да се претвори во истражен орган и да лицитираме со секакви  информации. Важно е истрагата да тече согласно процедурите  и тоа што ќе го каже Обвинителството, а ние да бидеме тука поддршка и да ги даваме сите потребни документи и информации. Сметам дека во целиот период доста брзо ја информиравме јавноста. Се она што го имавме како  информација од нашите бази на податоци ја дадовме до јавноста, наведе Бочварски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close