0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски: Сега е време преку капиталните инвестиции директно да се помагаат фирмите

Голема трагедија е тоа што се случи во Тетово и очекувам државата преку институциите на системот да утврди што точно се случило, да се обединиме, а не да имаме политички препукувања на таа тема, изјави за „Утрински брифинг“ министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски.

Back to top button
Close
Close