БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДЕкономија

Бочварски очекува до крајот на годината да биде изграден магистралниот гасовод до Битола

Магистралниот гасовод кон Битола ќе биде завршен до крајот на годинава е оценката на министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски. Посочи дека се прават напори и магистралниот гасовод до Гостивар да биде изграден, како што вели час поскоро и да се затворат сите отворени прашања, кои се појавуваат со експропријацијана земјиште и други проблеми кои се јавуваат на трасата.

Back to top button
Close
Close