0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Бочварски очекува до крајот на годинава да биде готово предлог-решението за новиот закон за градење

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски очекува до крајот на годинава да имаат предлог за новиот закон за градење и верува оти ќе се донесе најдоброто решение за сите страни.

Back to top button
Close
Close