0_Македонија.ПорталОпштество

Бочварски: Одговорност ќе има, истрагата е во тек

Истрагата, нагласува Бочварски, е во тек, а од Царинската управа се очекува да информира за сите детали - што прикажало возилото на граничниот премин, какви документи приложил превозникот при излез од државата и се останато што ќе биде потребно за целата постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close