0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски на увид во рехабилитација на регионалниот пат Градско-Прилеп

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска ќе извршат увид во рехабилитација на регионалниот пат Градско-Прилеп на превојот Плетвар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close