0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаИнтервјуМакедонија.СлајдерМИА Истражува

Бочварски за МИА: Дефиниран нов модел за субвенционирани летови, можност да се вклучат повеќе оператори

Субвенции за летови ќе има според правилата за државна помош на Европската унија. Министерството за транспорт и врски до Владата достави нова уредба со која дефинираше нов модел за распределба на финансиска поддршка за авиолинии, информира за МИА министерот за транспорт и врски Благој Бочварски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close