0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаПолитика

Бочварски – Граф: Имаме одлични услови за инвестирање, ги повикувам сите заинтересирани германски компании да вложат во нашата земја и да се вклучат во изградба на инфраструктурните проекти

Инфраструктурните проекти од делот на патната и железничката инфраструктура, гасификацијата како и економските потенцијали на земјата и отвореноста за влез на инвеститори од Германија, се дел од темите за кои денеска разговораа министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски со заменик-амбасадорот и раководител на одделот за економија на германската амбасада, Ото Граф во Министерството за транспорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close