БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Боровиниќ Бојовиќ: Ако се дозволи прослава на Нова година, ќе биде со ковид-потврда

Прославата на Новата година на отворено во Црна Гора, доколку се дозволи, нема да биде можна без ковид-потврда, изјави министерката за здравство Јелена Боровиниќ Бојовиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close