0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Борел: Пристапувањето на Украина во НАТО во моментов не е фундаментално прашање

Првиот европски дипломат додаде дека со припојувањето на четирите украински територии кон Русија, „Путин го отежнува, па дури и го прави невозможно завршувањето на војната“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close