ЕвропаЕвропа.Портал

Борел: Претседателските избори во Никарагва ќе бидат лажни

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел изјави денеска дека претседателските избори во Никарагва, кои ќе се одржат на 7 ноември, ќе бидат лажни и организирани од диктаторски режим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close