БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Борел: Не треба да има ништо поважно за Црна Гора од европскиот пат

Силата и фокусот на сите политички субјекти треба да бидат насочени на спроведување европски реформи. Не треба да постои ништо поважно за Црна Гора од европскиот пат, посебно во момент кога Црна Гора треба да биде водач во пристапните преговори, смета Борел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close