0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Борел и Гир: Граѓаните од Западен Балкан стануваат поотпорни на лажните вести, но многу работа претстои во јакнење на медиумската писменост

-Треба да работиме заедно особено за јакнење на свеста, и јакнење на изворите на информации - проверка на факти, независни и професионални медиуми... Граѓаните на Западен Балкан сега се посвесни и поотпорни на дезинформациите. Медиумската писменост помогна во тоа и ние сме одлучни да продолжиме да придонесуваме да работиме во регионот во оваа сфера, рече Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close