0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска криза

Борел: ЕУ повикува на итен прекин на огнот во Украина

Европската унија повикува на итен прекин на огнот во Украина, изјави денеска шефот на дипломатијата на ЕУ Жозеп Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close