Дописници СветЕвропа

Борел: ЕУ не може да ѝ забрани на Молдавија да купи руски гас

Премиерката на Молдавија денеска го посети Брисел во рамките на Советот за придружување, главна тема на разговори бил гасот и енергија, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close