ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Борел го предупреди Судан за последиците од пучот

ЕУ може да ја запре финансиската помош за Судан поради воениот удар, изјави високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на Унијата Жозеп Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close