БалканСвет.Слајдер

Борел: Блиската соработка и координација со Турција е од суштинско значење

Високиот претставник на Европската Унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел, истакна дека блиската соработка и координација со Турција е основа на односите, пренесува агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close