0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Борачот Нуров обезбеди прв медал за македонските спортисти на Медитеранските игри

Борачот во слободен стил во категоријата до 97 килограми, Магомедгаджи Нуров, го обезбеди првиот медал за македонските спортисти на Медитеранските игри, откако вечерва обезбеди пласман во финалето со победа над Мостафа Елдерс од Египет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close