СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Болсонаро треба да биде обвинет за убиство поради начинот на кој се справи со пандемијата

Бразилскиот сенатор Ренан Калеирос, кој водеше парламентарна истрага за начинот на кој најнаселената земја во Јужна Америка се справи со пандемијата на коронавирус, тврди дека претседателот Жаир Болсонаро треба да биде обвинет за убиство поради грешки што резултираа со илјадници смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close