СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Болсонаро стави вето на законот за бесплатни хигиенски средства за жените

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро стави вето на законот со кој треба да се обезбедат бесплатни тампони и влошки за жените и девојчињата во училиштата.

Back to top button
Close
Close