0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Боксерски спектакл в сабота – Џошуа против Усик

Џошуа против Усик ќе ги брани титулите во тешка категорија во верзиите WBA, IBF, WBO и IBO, а борбата на стадионот „Хотспар“ ќе биде пресметка и меѓу двајца поранешни олимписки шампиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close