0_Спорт.ПорталРакометСпортСпорт.Слајдер

Божо Анџелиќ е новото засилување на РК Вардар 1961

Црногорскиот репрезентативец, Божо Анџелиќ, е новото засилување за Вардар. Тој игра на позиција на среден бек и во Вардар доаѓа од унгарски Ференцварош каде настапува од 2018 година, објави РК Вардар 1961.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close