0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Богоев: За промени на Изборниот законик треба консензус

Техничката влада беше резултат на преговори и произлезе од она што го слушнавме во 2015 година од „бомбите“ како дравните институции се злоупотребувале во функција на изборите. Ако тоа беше причината, сега ми е драго што со ова барање опозицијата покажува дека оваа Влада умее да организира фер и демократски избори, вели поранешниот градоначалник на Општина Карпош и потпретседател на СДСМ, Стефан Богоев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close