СветСвет.Слајдер

Богатството на Маск за еден ден се зголеми за 36 милијарди долари

Богатството на сопственикот на Тесла, Илон Маск за еден ден се зголеми за 36 милијарди долари, што е најголема заработка за еден ден забележана на индексот на милијардери на Блумберг

Back to top button
Close
Close