0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

БНР: Нема промена во бугарската позиција за старт на преговорите

Нема промена во ставот на Бугарија за почеток на преговорите со Северна Македонија за влез во ЕУ на денешниот состанок на Советот за општи работи, објави БНР, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close