0_Web_АктуелноБизнисБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Блумберг: Русија годинава ќе заработи 321 милијарди долари од извоз на нафта и гас

Русија би можела да заработи речиси 321 милијарда долари од извозот на енергенси оваа година, но може да ја заврши годината со рекорден буџетски суфицит од 240 милијарди долари доколку земјите не воведат целосно ембарго на извозот на нафта и на гас, објави Блумберг

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close