0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталДописници СветЕкономија

Блумберг во 2022 во регионот отвора прва деловна мрежа за вести во ЈИЕ

Блумберг Медиа (Блумберг) и МТел Свис, радиодифузер во сопственост на Телеком Србија, денеска го најавија отворањето на првата регионална деловна мрежа за вести во Југоисточна Европа, со центри во Србија, Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина и Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close