0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Блокада на сообраќајници и протести низ Србија поради законот за референдум и експропријација

Еколошки активисти, иницијативи и граѓани денеска ги блокираа патиштата и мостовите низ Србија во знак на протест поради неодамнешното усвојување на Законот за експропријација и Законот за референдум, за кои тврдат дека се направени за да им наштетат на граѓаните и да и се дозволи на меѓународната компанија Рио Тинто да гради рудник за литиум во Лозница, јави допсиникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close