Дописници СветСвет

Блинкен утре и идната недела е во Ватикан, Италија и Глазгов

Блинкен во Италија патува од утре до недела, каде ќе им се придружи на претседателот и првата дама во нивната посета на Ватикан и ќе присуствува на приемот со неговата светост Папата Франсис, се вели во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close