СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен утре во посета на Украина

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен утре ќе ја посети Украина, во време на ескалација на тензиите меѓу Вашингтон и Москва поради можна руска инвазија на нејзиниот сосед, соопшти Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close