0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен: Секоја повторена агресија на Москва врз Украина ќе има сериозни последици

Зборувајќи денеска на прес-конференција во Рига, каде што присуствува на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки  на НАТО, Блинкен како „невообичаено“ го оцени зголемувањето на руските војници и додаде дека „секоја ескалација на руската акција би била голема загриженост за САД".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close