СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен: Северна Кореја промовира нестабилност

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека Северна Кореја промовира нестабилност, откако Пјонгјанг објави дека успешно тестирала хиперсонична ракета.

Back to top button
Close
Close