0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерРуско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен: Санкциите кон Русија имаат длабоко влијание

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска во Елмау изјави дека санкциите воведени од западните држави кон Русија поради агресијата врз Украина имаат „длабоко влијание“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close