Дописници СветСвет

Блинкен: Русија може да ја нападне Украина практично без предупредување

За време на опративно организираната посета на Киев, американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека „Русија може да ја нападне Украина практично без предупредување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close