Дописници СветСветСвет.Слајдер

Блинкен: Не е само Украина, Русија го оспорува и востановениот меѓународен поредок

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во видео интервју синоќа за весникот Волстрит журнал изјави дека сегашниот конфликт меѓу Русија и Западот „претставува нешто многу поголемо отколку Украина“, бидејќи Москва го предизвикува востановениот меѓународен поредок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close