0_Web_Насловна-слајдерСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен на турнеја во Африка, обид да се намали руското влијание на „Црниот континент“

Стејт департментот претходно соопшти дека целта на Блинкен е да им покаже на „африканските земји дека имаат клучна геостратешка улога и дека се важни сојузници за актуелните прашања на нашето време, од промовирање отворен и цврст меѓународен систем до борба против климатските промени, пандемиите и несигурноста на храната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close