Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен најави модернизација на американската дипломатија

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен денеска во Институтот за дипломатска служба при Стејт департментот одржа говор посветен на плановите за модернизација на американската дипломатија за решавање на надворешнополитичките предизвици во 21 век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close