БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен: Лидерите на БиХ да се откажат од балансирањето на раб на војна

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа упати порака до лидерите во Босна и Херцеговина пред денешниот состанок на ОБСЕ во Стокхолм

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close