Дописници СветСветСвет.Портал

Блинкен изрази сочувство за смртта на поранешниот шеф на Стејт департментот

Поранешниот државен секретар Колин Пауел беше исклучителен лидер и голем човек. Денеска изгубивме ценет колега во Стејт департментот и во нашите амбасади и конзулати низ целиот свет, истакна државниот секретар на САД, Ентони Блинкен по повод смртта на Пауел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close