ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја предупреди Русија дека САД ќе го сметаат за напад и тоа ако барем еден руски војник ја премине украинската граница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close