Дописници СветСветСвет.Слајдер

Блинкен викендов на средба на Г7 во Ливерпул

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе присуствува на средбата на министри за надворешни работи и за развој на Г7која викендов ќе се одржи во Ливерпул, се вели во денешното соопштението потпишано од официјалниот претставник Нед Прајс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close