Дописници СветСветСвет.Слајдер

Блинкен: Агресијата од Русија ќе донесе сериозни последици за Москва

Секаква обнова на агресијата од страна на Русија ќе има сериозни последици, затоа повикуваме Русија да биде транспарентна, да деескалира и да ги намали тензиите, ова денеска го кажа државниот секретар Ентони Блинкен во пресрет на министерскиот состанок на НАТО во Рига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close