ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Блашчак: Кризата со мигрантите може да трае и со години

Полскиот министер за одбрана денеска предупреди дека кризата на белоруската граница „може да трае со месеци, ако не и години“, нагласувајќи дека мигрантите „повторно ја нападнале полската граница“ во текот на ноќта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close