0_Македонија.ПорталОпштество

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) покажуваат дека нивоата на трите природни езера во земјава се исти како вчера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close