Дописници МКДОпштински вести

Благодарници за читателите кои донираат книги во делчевската библиотека

Делчевската библиотека додели благодарници за читателите кои редовно донираат книги. Досега во Јавната локална библиотека „Илинден“ како што информираше директорката Биљана Петровска на подарок има добиено историски книги, стари изданија кои не можат да се најдат денес, но и лектирни изданија во многу добра состојба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close