0_Web_АктуелноКултураКултура.Портал

Битола по 23-ти пат домаќин на Интернационалниот фестивал на монодрамата

Под мотото „Помеѓу“ од денеска до 21 мај во Битола ќе се одржи 23-то издание на Интернационалниот фестивал на монодрама. На сцените на Центарот за култура и Битолскиот народен театар ќе се претстават професионални актери од земјава и од Велика Британија, Ерменија, Хрватска, Шпанија, Азербејџан, Полска, Израел, Бугарија, Молдавија и Романија. Ќе бидат изведени вкупно 13 монодрами со уметнички сензибилитет на новодефинираните театарски тенденции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close